2023 Düşlerim Gerçekleşiyor 01 Rengarenk Umutlar Derneği - Diyarbakır

2023 Düşlerim Gerçekleşiyor 01 Rengarenk Umutlar Derneği - Diyarbakır

2023 Düşlerim Gerçekleşiyor 01 Rengarenk Umutlar Derneği - Diyarbakır

2023 DG - 01 RENGARENK UMUTLAR DERNEĞİ DİYARBAKIR

İZMİR, ALİAĞA, YENİŞAKRAN   19 Haziran 2023 - 25 Haziran 2023


2023 yılında 15. Sezonun 60. dönemini düzenlediğimiz Düşlerim Gerçekleşiyor’un ilk kamp dönemini işbirliğimizi 2018 yılından bu yana sürdürdüğümüz Diyarbakır Rengarenk Umutlar Derneği’nden gelen çocuklarımızla gerçekleştirdik.

Grubumuz Diyarbakır’dan uçak maliyetini karşılayamadığı için otobüs yolculuğu yaparak 27 saatte AFACAN’a ulaşabildi. Yol ücretine derneğin yanı sıra İhtiyaç Haritası da destek oldu.

Kamp öncesi DG ekibimiz 18 Haziran’da Afacan’da buluştu. Herkes tamamlanınca kampta iş bölümü yapıldı ve program hazırlığına (isim kartları, oda kapılarına kişi adları, günün görevli listesi, turnuva listeleri vb.) geçildi ve bilgiler gerekli yerlere asıldı.

Gönüllü Hizmetler Derneği'nin yazdığı proje başvuruları ile kaynak oluşturarak desteklediği bu dönemde Rengarenk Umutlar Derneği aracılığı ile Diyarbakır'dan gelen 15 (7 Erkek + 8 Kız) katılımcı ve 2 grup lideri kampa katıldılar. 8 Düşlerim Gerçekleşiyor eğitmeninin eşliğinde kamp süresince çocukların kişisel gelişimlerini, sorumluluk duygularını ve öz güvenlerini arttırmayı hedefledik. Çocuklarımızın kendi eşyalarına sahip çıkmalarını, yaşıtlarıyla aynı odayı paylaşarak odasını ve çevresini temiz tutmayı öğrenmesini, her türlü yiyeceği seçmeden yemesini, ekip çalışması yapmasını, kendi başına yaz kampında yaşayacağı küçük sorunları kendi kendine çözmeyi, hoşgörü kazanmayı ve bu zorlu fırsatın onu büyütmesine katkıda bulunmasını amaçladık.

TOPLAM SAYI 8 kız + 7 erkek = 15 kampçı + 2 grup lideri + 8 DG eğitmen kadrosu = 25 kişi.

Yorum yaz...