2022 DG - 05 EÇEV - ALTINDAĞ ve YAMANLAR - İZMİR

İZMİR, ALİAĞA, YENİŞAKRAN   15 Ağustos 2022 - 21 Ağustos 2022


2009 yılında beri yüz yüze düzenlediğimiz Düşlerim Gerçekleşiyor çocuk kamplarımıza, 2022 yılında da Afacan Gençlik Evi'nde devam ettik.

14. sezon ve 59. dönem “Düşlerim Gerçekleşiyor” kamp döneminde kampçılarımız AFACAN’da buluşup; hayatı eğlenerek, gezerek, deneyerek ve yaşayarak öğrenip yeni arkadaşlar edinirken farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen eğitmenleriyle bol bol yabancı dil pratiği yaptılar. Kamp programında yabancı dil pratiğinin yanı sıra, yüzme, basketbol, voleybol, masa tenisi gibi spor aktiviteleri, fotoğraf, müzik, dans, drama, geziler ve el becerileriyle kendilerini tanımalarına ve ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olduk.

Gönüllü Hizmetler Derneği'nin Düşlerim Gerçekliyor Fon’undan desteklediği, 15.08 – 21.08.2022 tarihleri arasındaki bu 59. Dönem kampımıza EÇEV - Ege Çağdaş Eğitim Vakfının Altındağ ve Yamanlar birimlerinden gelen 15 ( 8 Kız + 7 Erkek) katılımcı ve 3 grup lideri katıldı. 8 Düşlerim Gerçekleşiyor eğitmeninin eşliğinde kamp süresince çocukların kişisel gelişimlerini, sorumluluk duygularını ve öz güvenlerini arttırmayı hedefledik. Çocuklarımızın kendi eşyalarına sahip çıkmalarını, yaşıtlarıyla aynı odayı paylaşarak odasını ve çevresini temiz tutmayı öğrenmesini, her türlü yiyeceği seçmeden yemesini, ekip çalışması yapmasını, kendi başına yaz kampında yaşayacağı küçük sorunları kendi kendine çözmeyi, hoşgörü kazanmayı ve bu zorlu fırsatın onu büyütmesine katkıda bulunmasını amaçladık.

Yorum yaz...